CzTorrent - 1. CZ Free Torrent Tracker - Sacred Earth (2010)[1080pHD]

Menu

Statistika

Uživatelé Torrenty Seedeři Leecheři Peery Seed/Leech Přenesená data
346624 | 346799 118134 | 122208 724869 | 1541316 15923 | 49211 740792 | 1590355 4552% 1472.674 PiB

Login

Bitcoin Exchange CEX.IO

Obsah

Detaily torrentu

Detaily torrentu
Název:
Sacred Earth (2010)[1080pHD]
Kategorie:
Filmy - dokument
Přidán:
13.6.2019 22:57:19
Zkontrolován:
14.6.2019 00:11:44
Zdraví 100%
Provozovatel serveru nenese žádnou zodpovědnost za nahrané soubory. Odpovědnost nese vždy uploader souboru.Sacred Earth
(BDRip 1080pHD)image


image

image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)

image  image

obrázky jsou aktivní (1920x1080)


image  image

image  image

image  image

image      video ukázky jsou z filmu (720p)

image


     Rok vydání:  2010
     Země původu:  USA image
     Žánr:  Dokumentární / Relaxační
     Délka:  45 minut
     Jazyk:  bez slovního doprovodu
     Kvalita obrazu:  viz  MediaInfo
     Kvalita zvuku:  viz MediaInfo (příjemná relaxační hudba a zvuky přírody)
     Titulky:  ne
     Menu:  ne
     Bonusy:  ne

     image
     https://www.imdb.com/title/tt1608197/

     Odkaz:  http://www.blu-ray.com/movies/Sacred-Earth-Blu-ray/14471/

     Obal:    Formát:  JPEG
                 Velikost:  354x450, 1200x1330
   

image


     image   k filmu

Fenomenální dokument Sacred Earth „Posvátná Země“ odráží mimořádnou úroveň tvůrčího a uměleckého vyjádření, jež naplní vaší mysl čistou duchovní energií. Je to vizuální a hudební oslava „našich“ drahocenných přírodních krás. Nesrovnatelný zážitek, který vám umožní cítit přírodu všemi smysly a nejen o ní přemýšlet. Zapojte fantazii a připravte svojí duši na ozdravující cestu po překrásných, posvátných místech na americkém jihozápadě.
Režisér Jan Nickman vytvořil spolu se skladatelem Davidem Lanzem a s mluveným slovem v podání herečky Lindy Hunt, vynikající a dech beroucí film za který byl režisér odměněn cenou Emmy Award. Také díky světově proslulému flétnistovi Gary Stroutsos, je film "Posvátná Země " opravdu jedinečný svého druhu.
Unikátní vlastností Blu-Ray verze nebo DVD verze je možnost přehrání bez mluveného slova, což umožňuje hlubší meditativní zážitek.
Tento film dříve vysílala veřejnoprávní televize.     image   k některým místům, která spolu s krásnou indiánkou kmene Navajo a tančící divoženkou navštívíme.......

     Antelope Canyon Navajo Tribal Park - Arizona

obrázky jsou aktivní a nejsou z filmu (1920x1280)

image  image


Pouhých pár mil východně od arizonského městečka Page leží úzký štěrbinový kaňon vyřezaný do červeného pískovce periodickým působením říčky Antelope Creek. Jedinečná katedrála světla s pravidelně obroušenými stěnami je ukryta pod povrchem okolního terénu až v hloubce 10 metrů. V čase právě kolem poledne, v době, kdy je slunce nejvýše na obloze a dovnitř dopadají kolmo jeho paprsky, rozehrává se zde nepopsatelné divadlo - jedinečná hra světel a stínů. V tuto dobu stěny úzkého kaňonu doslova září. Doba takového nasvícení je závislá na postavení slunce na obloze, pozdě odpoledne, ostatně stejně jako brzy ráno je soutěska ponořená do stínu.
Celé místo leží v těsné blízkosti navažské tepelné elektrárny, jejíž 3 vysoké komíny jsou neomylným ukazatelem směru již z veliké dálky. Antelope Canyon leží na území indiánské rezervace Navajo, samotní Indiáni mají turisticky atraktivní místo ve své péči a tak se z něj snaží vytěžit maximum, co lze. Vlastní soutěska má dvě části, do severní (Lower Canyon - blíže k jezeru Powel) se po zaplacení příslušného vstupného může jít bez průvodce a doba návštěvy není nijak časově limitována. Jižní část soutěsky (Upper Canyon) má výchozí místo na parkovišti přímo u silnice Hwy 98, zde sedí pod malým dřevěným přístřeškem Indiáni a opět vybírají vstupné. Do jižní části se musí jet organizovaně indiánskou dodávkou, čas zde strávený je hodinově limitován a každý další přesčas se musí řádně zaplatit.

 
     Odkazy:  https://www.cestovani-po-usa.cz/antelope-canyon-page/
                   http://www.photonature.cz/clanky/krajina/73-antelope-canyon-svetlo-a-stin-v-zemi-navahu.html
                   http://en.wikipedia.org/wiki/Antelope_Canyon  (angličtina)
                   http://beautifulplacestovisit.com/tag/lake-powell-navajo-tribal-park/  (obrázky)
                   http://www.cestomila.cz/clanek/1508-antelope-canyon-barevna-skalni-zahrada-v-arizonske-pustine
                   https://www.amerika.cz/clanek/okouzlujici-antilopi-kanon-objevila-mala-holcicka


     Národní park Arches - Utah

image  image


Park se nachází v poušti na jihovýchodě státu Utah a je územím s největší koncentrací kamenných oblouků na naší planetě. Na ploše 295 km čtverečních je více než 2 000 skalních oken, oblouků a bran různých velikostí. Přesný počet není možno stanovit, protože se neustále mění - nové vznikají, staré se postupně erozí ztenčují, až se zhroutí.
Park je součástí pouště Kolorádská plošina a je zde nedostatek vody. Denní kolísání teploty je tu běžně i 40 stupňů Celsia. Zdejší kamenné útvary vznikly za mnoho miliónů let z rudohnědého pískovce. Ten je tvořený několika vrstvami, lišícími se tvrdostí a odolností proti erozi. Pod pískovcem je několik set metrů silná vrstva soli, která tu zbyla po odpaření prehistorického moře. Tato vrstva soli se pod tíhou pískovce vytvarovala. Proces dokončila eroze. Oblast je v nadmořské výšce okolo 1 600 metrů a jsou zde studené zimy. Voda zateklá do skalních puklin zvětšuje při mrznutí svůj objem a stává se tak důležitým faktorem přetvářejícím v průběhu milionů let zdejší krajinu.
Asi před 15 milióny let byla Kolorádská plošina pozdvihnuta a řeky Colorado a Green River odsud odnášely usazeniny. Řeky se zařezávaly do podloží a tak vznikly hluboké kaňony. Největší počet skalních oblouků je v oblasti Devils Garden, kde je i gigantický oblouk Landscape Arch. Tudy také vede 30 km dlouhá vyhlídková silnice, procházející parkem. Nejmenším obloukem je Baby Arch (91 cm), největším Landscape Arch měřící přibližně 100 m. Při vstupu do parku si nepochybně všimneme skalního sousoší Three Gossips, které tvoří rozpadlé oblouky. Nedaleko od něj je pak Balanced Rock, mnohatunový asymetrický kámen balancující na vysoké skále jen na malé ploše. Mezi nejnavštěvovanější oblouky patří oblouky v lokalitách Devils Garden a The Windows Section.
Oblast byla vyhlášena v roce 1929 národním monumentem, v roce 1971 národním parkem.

 
     Odkazy:  https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_park_Arches
                   http://www.amerika.cz/utah/narodni-park-arches-v-zajeti-oblouk/
                   http://www.discovermoab.com/archesnationalpark.htm  (angličtina)
                   http://www.americansouthwest.net/utah/arches/national_park.html  (angličtina)
                   http://wikitravel.org/en/Arches_National_Park  (angličtina)
                   https://www.cestovani-po-usa.cz/arches-narodni-park/


     Národní park Canyonlands - Utah

image  image


Národní park Canyonlands je rozdělen řekami Colorado River a Green River na tři části: The Needles, Island In the Sky, Maze.
Island In the Sky - nabízí nádherný pohledy na řeky protékající v kaňonech. Je nejdostupnější částí v krátkém čase. Podél zpevněné silnice jsou vybudované zastávky s výhledy.
Maze - nejrozvrásněnější část parku. Indiáni ji nazývali " Země stojících skal". Teplota se zde každý rok pohybuje od -30°C do 45°C. Přestože na několika místech roste tráva a porost zákrsků, převážně pod nohama máte pouze holé kameny nanejvýš pokryté vrstvou písku. V daleké budoucnosti se tento obraz může změnit. A to díky průkopníkům života jakými jsou mechy a lišejníky rostoucí ve stínu prasklin a roklin. Na jejich ostatcích může postupně vznikat nový život. Může to trvat 50 i více let, než se na malinkém prostoru zúrodní půda. V parku se vyskytuje hadů méně nežli je na jihozápadě běžné. Nejvíce zastoupení zde mají ještěrky, pavouci a hmyz.
The Neddles - zde se nacházejí kaňony, skalní věže a okna. Tato část parku je pestřejší jak krajinou formací, tak životem. Po většinu roku zde tečou dva potoky u jejich pramenů roste americký topol cottonwoods. Tato rostlina se uchytí i tam, kde voda je skryta hluboko pod povrchem. V 19. století se zde ještě více rozšířil tamarisk (tamaryšek), jež byl dovezen z Egypta. tato rostlina se zde dobře uchytila. Dnes patří k dominující rostlině žijící podél Colorado River. V této části parku jsou také pozůstatky indiánských obydlí z období 1000-1300 n.l. Nejsou ale zdaleka tak zachovalé jako v Mesa Verde.
První lidé zde však žili již v období 7000 př.n.l. Zanechali po sobě malby na kamenech a jeskynních zdech. Nejznámější jsou v oblasti zvané Horseshoe Canyon v západní části parku.
V každé oblasti parku je vlastní informační centrum. Přejezd z jedné části parku do druhé zabere minimálně půl dne. Je obtížné se zde pohybovat.

 
     Odkazy:  http://www.amerika.cz/utah/narodni-park-canyonlands-okouzleni-kanony/
                   http://www.photonature.cz/clanky/krajina/236-narodni-park-canyonlands-uchvatne-vyhlidky.html
                   http://en.wikipedia.org/wiki/Canyonlands_National_Park  (angličtina)
                   http://www.americansouthwest.net/utah/canyonlands/national_park.html  (angličtina)
                   https://chcidoameriky.cz/narodni-park-canyonlands-informace-fotky-rady-a-tipy-pro-navstevniky
                   http://www.terragalleria.com/parks/np.canyonlands.html  (obrázky)


     Národní park Great Sand Dunes - Colorado

image  image


Oblíbené místo milovníků dobrodružství a nekončícího zlatavého posypu má název Great Sand Dunes National Park. Nachází se v jižním Coloradu a tyčí se v něm nejvyšší písečné duny v Severní Americe.
"Dunová oblast sama o sobě má přibližně 50 km², ale okolo ní je dalších 500km² písku," řekl hlídač parku Patrick Myers. Okolní krajinu pak lemuje pohoří Sango de Cristo, které se tyčí do více než čtyřkilometrové výšky.
Na Zemi neexistuje další takové místo. Funguje zde totiž zvláštní větrný cyklus, který zdejší duny neustále proměňuje. "Není dne, kdy byste sem mohli přijít a říci, že je to tu stejné jako předchozí den," uvedl pracovník úřadu pro ochranu životního prostředí Charles Bedford.
Vyjma úchvatného okolí je zde však ještě něco, co lidi do tohoto parku táhne. Dal by se totiž s trochou nadsázky označit jako user-friendly. Přestože prostředí působí jako jedna velká divočina, tak je to místo, kde si můžete bez obav stavět písečné zámky, brázdit duny na snowboardu či lyžích, zkrátka vše, co vás napadne.
Celý park však není pustý. Okolo míst, kde teče řeka, narazíte na vegetaci nepříliš typickou pro poušť. Ve svém okolí můžete spatřit bizony, losy či antilopy. To vše právě díky zelenému údolí, ve kterém prý bizoni žijí už tisíce let. Kombinace písku, všemožných aktivit a pozorování zvířat, učinila z tohoto parku velmi oblíbené, avšak stále exotické místo s puncem jisté nedostupnosti a výjimečnosti.

 
     Odkazy:  https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_park_Great_Sand_Dunes
                   http://usa.svetadily.cz/colorado/great-sand-dunes-np-p/za-poznanim  
                   http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Sand_Dunes_National_Park_and_Preserve  (angličtina)
                   http://www.nps.gov/grsa/index.htm  (angličtina)
                   https://chcidoameriky.cz/narodni-park-great-sand-dunes-informace-fotky-rady-a-tipy-pro-navstevniky
                   http://www.terragalleria.com/parks/np.great-sand.html (obrázky)


     Národní park Joshua Tree - Kalifornie

image  image


Národní park Joshua Tree se nachází v jihovýchodní Kalifornii. Národním parkem se stal v roce 1994 poté, co Kongres USA schválil zákon 103-433 na ochranu kalifornských pouští (California Desert Protection Act). Předtím byl přírodní památkou a to od roku 1936. Jeho rozloha činí 3 196 km². Velkou část parku, asi 2 367 km² tvoří divočina.
Park se klene nad hranicí okresů San Bernardino a Riverside a zasahují do něj dvě pouště. Každá z nich představuje oddělený ekosystém, jehož charakteristiky udává především nadmořská výška. Východní část parku tvoří Coloradská poušť (Colorado Desert), která nepřesahuje 900 m n. m. a najdeme v ní přirozené porosty keřů creosote, ocotilla a kaktusu cholla. Jihozápadním okrajem parku probíhá pohoří Little San Bernardino Mountains.
Vyšší, sušší a o něco chladnější Mohavská poušť (Mojave Desert) poskytuje podmínky k růstu juky krátkolisté, zvané též Jozuův strom (Joshua Tree), která dala parku jeho jméno. Kromě jukových lesů chrání západní část parku také jedny z nejzajímavějších geologických jevů, jaké v kalifornských pouštích najdeme. Převažujícím geologickým útvarem zdejší krajiny je kopec z obnažené skály, často rozlámané do samostatných balvanů. Tyto vrchy jsou oblíbené mezi horolezci. Plošina mezi kopci je spoře zalesněna jukami. Spolu s kupami balvanů a Skull Rock způsobují, že zdejší krajina vypadá jako z jiného světa. Pět oáz palem washingtonií vláknitých jsou jedinými místy s přirozeným výskytem vody a hojností zvěře.

 
     Odkazy:  https://chcidoameriky.cz/narodni-park-joshua-tree-v-kalifornii
                   http://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_park_Joshua_Tree  
                   http://www.cestyposvete.cz/joshua_tree.html  
                   http://www.shannontech.com/ParkVision/JoshuaTree/JoshuaTree.html  (angličtina, obrázky)
                   https://www.zivotnacestach.cz/narodni-park-joshua-tree-zeme-jozuova-stromu/
                   http://www.terragalleria.com/parks/np.joshua-tree.html  (obrázky)


     Národní park Mesa Verde - Colorado

image  image


Skalní město indiánů Anasazi.
Zlí jazykové tvrdí, že Američané nemají žádnou historii. Mají částečně pravdu pokud jde o historii tradiční evropskou. Přistěhovalci nedokázali za těch několik set let vybudovat ve Státech prakticky žádné ohromující památky. Existuje však i několik míst, která svědčí o dávné indiánské kultuře dávno před jejich příchodem. Nevyrovnají se sice těm evropským památkám pompézností, ale když na ta místa vkročíte budete možná vtaženi do dávných dob více než uvnitř kdejakého evropského hradu. A když se zaposloucháte, uslyšíte možná i pradávné zvuky ………. Mesa Verde patří mezi národní parky USA, které na Vás dýchnou atmosférou života dávnověku.
Národní park Mesa Verde byl založen v roce 1906, aby uchoval stavby vybudované indiány z éry před Kryštofem Kolumbem. Park je součástí NPS – National Park System, který sdružuje federální národní parky. Mesa Verde, což ve španělštině znamená „zelený stůl“, vystupuje nad okolní krajinu a rozkládá se na Kolorádské plošině ve státě Colorado a zabírá tak přes 211 kilometrů čtverečních. Jeho návštěvníci tak mohou shlédnout historické dědictví, které tu po sobě zanechala kultura indiánů Anasazi. Park je i po letech stále velmi významným archeologickým nalezištěm na území Spojených Států a vítá tak každoročně mnoho vědců z celého světa.

 
     Odkazy:  https://chcidoameriky.cz/narodni-park-mesa-verde-informace-fotky-rady-a-tipy-pro-navstevniky
                   https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_park_Mesa_Verde
                   http://en.wikipedia.org/wiki/Mesa_Verde_National_Park  (angličtina)
                   http://www.nps.gov/meve/index.htm  (angličtina)
                   https://www.novinky.cz/cestovani/amerika/267848-mesa-verde-obydli-vytesana-ve-skale.html
                   http://www.terragalleria.com/parks/np.mesa-verde.html  (obrázky)


     Národní park Saguaro - Arizona

image  image


Tvrdé podmínky Sonorské pouště – Sonora Desert, která přesahuje z Mexika do jižních částí Arizony, imituje areál Arizona-Sonora Desert Museum východně od Tucsonu - silnice č. 86 a pak N Kinney Road. V této kombinované botanické a zoologické zahradě uvidíme 1300 druhů rostlin a 300 druhů zvířat – včetně nebezpečných tarantulí, štírů, chřestýšů, jaguárů a také pumy, která žije v horských pouštích. Praktický krok k poznání pouště učiníme o nepatrný kousek severněji v Národním parku Saguaro–West Unit (západní část) s obrovitými kaktusy saguaro, které si lehce z dálky spleteme s obry máchajícími pažemi. Jarní deště dokážou proměnit rezervaci v rajskou zahradu kvetoucích kaktusů. Bohužel květenství trvá jen tři týdny a kdy přesně začne, nelze přesně předvídat. K letmému průzkumu použijeme vůz, kterým si projedeme okruh Bajada Loop Drive vedoucí svahy pohoří Tucson Mountains s největší koncentrací kaktusů. V severozápadní části kolečka na pahorku Signal Hill si povšimneme spousty petroglyfů – obrázkového písma, které na kameny vyškrábali Indiáni před 1500 lety. Kdo chce vidět více, může vyrazit pěšky například po stezce Hugh Norris Trail či Canyon Trail. Východní jednotka - East Unit leží východně od Tucsonu v úbočích hor Rincon a od západní jednotky ji dělí vzdálenost 80 kilometrů. Tahle část je mnohem více opuštěná. Okružní silnice Cactus Forest Drive začíná u návštěvnického střediska. Nadšence náročnějších túr nejvíce přitahuje horská stezka Tanque Verde Ridge Trail, která vede hustě zalesněnými kaňony a strmými srázy s anténami čnících kaktusů.

 
     Odkazy:  http://www.amerika.cz/arizona/jihem-arizony-za-kaktusy-sonorske-pouste/
                   http://usa.tbsg.net/saguaro/
                   http://www.americansouthwest.net/arizona/saguaro/national_park.html  (angličtina)
                   http://www.nps.gov/sagu/index.htm  (angličtina)
                   https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_park_Saguaro
                   http://www.terragalleria.com/parks/np.saguaro.html  (obrázky)


     Národní památník Colorado - Colorado

image  image


Nachází se v samém srdci Skalistých hor přibližně 250 kilometrů západně od Denveru, Colorado National Monument je náhorní plošina nad řekou Colorado.
Park s rozlohou 83km² patří k jednomu z nejmenších v USA. K vidění je zde plno kaňonů a vápencových útvarů. V parku Colorado můžete nalézt korodující skalnaté stěny velkých kaňonů. Typická pouštní vegetace se rozprostírá na dnech kaňonů. Je tu spousta jehličnanů a květin. Spektrum barev skalnatých stěn je různá a to díky minerálům, které jsou obsaženy v kameni. Kaňonem protéká známá řeka Colorado. Plošinu také před tisíci lety obývali indiáni. Archeologové však v těchto místech nenašli mnoho kostí z člověka.

 
     Odkazy:  Colorado Národní památník  
                   http://en.wikipedia.org/wiki/Colorado_National_Monument  (angličtina)
                   http://www.hikespeak.com/trails/ottos-trail-colorado-national-monument/  (angličtina)
                   http://www.nps.gov/colm/index.htm  (angličtina)
                   http://www.americansouthwest.net/colorado/colorado/national_monument.html  
                   http://www.terragalleria.com/america/colorado/colorado-national-monument/  (obrázky)


     Národní památník Hovenweep - Colorado/Utah

image  image


V horách na hranici Colorada a Utahu se nachází národní monument Hovenweep, který ochraňuje jedinečné staré stavby původních indiánských obyvatel oblasti. Jméno této osady by se dalo z jazyka Panuitů přeložit jako „Opuštěné údolí“. Svým vzhledem jsou stavby podobné monumentu v Mesa Verde, Hovenweep je však mnohem menší, ale přesto má své osobité kouzlo.
Podle archeologů byl Hovenweep vystavěn ve stejné době jako největší stavby pod převisy v Mesa Verde, tedy mezi lety 600 až 750 n. l. Jeden rozdíl zde však najdeme, v Hovenweep nejsou budovy postaveny pod převisem, ale na skále. Postup výstavby je však stejný, je proto pravděpodobné, že domky stavěli stejní lidé. Při stavbách byl v té době používán jíl, který spojoval jednotlivé kameny. Do jílu se následně strkaly ještě malé kamínky, aby tak bylo zabráněno jeho popraskání.


     Odkazy:  http://usa.svetadily.cz/colorado/hovenweep-nm/za-poznanim  (angličtina)
                   https://www.nationalparks.org/explore-parks/hovenweep-national-monument
                   http://www.nps.gov/hove/index.htm  (angličtina)
                   http://en.wikipedia.org/wiki/Hovenweep_National_Monument  (angličtina)
                   http://www.americansouthwest.net/utah/hovenweep/national_monument.html  (angličtina)
                   http://www.jqjacobs.net/southwest/hovenweep.html  (obrázky)


     Národní památník White Sands - Nové Mexiko

image  image


Kde leží písek bílý jako sníh...?
Na jihu amerického státu Nové Mexiko, v údolí mezi pohořím Sacramento a San Andres, leží rozlehlá oblast nádherně tvarovaných, sněhově bílých písečných dun. Jedinečná kombinace jejich velikosti a barvy z nich činí světový unikát. Při pohledu na tento přírodní skvost vás trochu zamrazí při pomyšlení, že jen kousek odsud armáda USA testuje zbraně...
Sněhově bílé duny
Co je důvodem jejich vzácného zbarvení? Sádrovec. Zatímco duny v pouštních  oblastech jako je například africká Sahara jsou křemičitého původu a jejich barva je "pískově" žlutá, zdejší písek je původu sádrovcového, a jeho barva je bílá.
Sádrovec je hojný nerost, chemicky vodnatý síran vápenatý. Bývá bezbarvý, okrový nebo bílý se skelným leskem. Špatně vede teplo, proto jsou písky i na slunci překvapivě chladné. Je tak křehký, že i vítr jeho krystaly rozbíjí nárazy zrn z jiných rozbitých krystalů. Na rozdíl od klasického křemičitého písku se ve vodě snadno rozpouští, a ochotně z ní zase krystalizuje. Jeho velké okrové krystaly jsou známy jako pouštní růže.
Jméno dostal podle suroviny, která se z něj získává – sádry pálené. Jeho čistě bílá, krystalická forma, nazývaná alabastr, se využívá pro výrobu dekorativních předmětů.
Nejnavštěvovanější částí rozsáhlého systému zdejších dun je lokalita pojmenovaná White Sands National Monument neboli národní památník Bílé písky. Patří pod státní správu národních parků a je v podstatě jediným přístupným místem, na němž se může zájemce s tímto fenoménem důkladněji obeznámit.

 
     Odkazy:  http://cestovani.idnes.cz/kde-lezi-pisek-bily-jako-snih-dgh-/igsvet.aspx?c=A040504_204622_igsvet_tom
                   http://chcidoameriky.cz/narodni-pamatka-white-sands-bile-pisky  
                   http://en.wikipedia.org/wiki/White_Sands_National_Monument  (angličtina)
                   http://www.nps.gov/whsa/index.htm  (angličtina)
                   http://www.americansouthwest.net/new_mexico/white_sands/national_monument.html  (angličtina)
                   http://www.terragalleria.com/america/new-mexico/white-sands-national-monument/  (obrázky)


 

Komentáře

Komentáře

Celkem komentářů: 1 (Přihlašte se pro jejich zobrazení)

Lego

Konec stránky

Domů | Torrenty | Podpora | Statistika | Pravidla | FAQ | Uživatelé | Fórum | IRC