CzTorrent - 1. CZ Free Torrent Tracker - Život / Life E01-E10 (2009)(EN)[1080pHD]

Menu

Statistika

Uživatelé Torrenty Seedeři Leecheři Peery Seed/Leech Přenesená data
348182 | 348202 119013 | 122208 871649 | 1541316 22419 | 49211 894067 | 1590355 3888% 1502.099 PiB

Login

Obsah

Detaily torrentu

Detaily torrentu
Název:
Život / Life E01-E10 (2009)(EN)[1080pHD]
Kategorie:
Filmy - dokument
Přidán:
13.7.2019 16:46:25
Zkontrolován:
13.7.2019 20:29:39

Zdraví 100%
Provozovatel serveru nenese žádnou zodpovědnost za nahrané soubory. Odpovědnost nese vždy uploader souboru.Život / Life
(10x BDRip 1080pHD)


image

image     Rok vydání:  2009
     Země původu:  Velká Británie image
     Žánr:  Dokumentární
     Délka:  10x 59 minut
     Jazyk:  angličtina image
     Kvalita obrazu:  viz  MediaInfo
     Kvalita zvuku:  viz MediaInfo
     Titulky:  české image, slovenské image, anglické image
     Menu:  ne
     Bonusy:  Každý díl má na konci filmu přibližně 10 minutový bonus z natáčení jednotlivých dílů seriálu „Život“

   image
     https://www.csfd.cz/film/269003-zivot/  

     image
     https://www.imdb.com/title/tt1533395/

     Odkazy:  https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDivot_(seri%C3%A1l)
                   https://en.wikipedia.org/wiki/Life_(British_TV_series)
                   https://www.blu-ray.com/movies/Life-Blu-ray/8271/  
                   https://www.blu-ray.com/movies/Life-Blu-ray/6699/  

     Obaly:    Formát:  JPEG
                   Velikost:  1190x1500, 1347x1889, 1000x1370, 1280x720,
                                   850x472, 1556x2000, 1500x832,
                                   1290x1600, 515x732, 1000x1420, 2070x1150
     Potisky:  Formát:  JPEG
                   Velikost:  4x 1219x1219,
                                   4x 800x800

     image  

V seriálu Život objevte nekonečnou pestrost života na Zemi a ty nejvýstřednější taktiky přežití, které se u zvířat a rostlin vyvinuly. Tak vypadá evoluce v akci - jedinci pod extrémním tlakem musejí překonat nástrahy protivníků a prostředí a posunují tak hranice svého chování. Jedinečná technika zachycuje ty nejúžasnější momenty, které jsou v přírodě k vidění!
Od tvůrců série Zázračná planeta. Přes 3000 natáčecích dní po celém světě... Neuvěřitelné příběhy a dech beroucí záběry!

image


1. Životní zkoušky

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  imageimage


     image  

     Životní zkoušky
Je obdivuhodné, jakým způsobem a jakých triků využívají zvířata a rostliny s cílem přežít.
Naše planeta je domovem třiceti milionů různých druhů zvířat a rostlin. Život každého jedince je od počátku až do konce vyplněn snahou o přežití. Všude, kam se podíváte – ať na souši, nebo na moři – najdete příklady podivuhodných strategií, které organizmy používají, aby zůstaly naživu. Například delfíni proto vymysleli zcela nový, velice důmyslný způsob lovu. Nejdříve začnou prudkými pohyby ocasu vířit bahno. Plavou při tom do kruhu a kolem rybího hejna víří z bahna prstence kalu, které se stále zužují. Bahenní clona působí podobně jako rybářská síť. Ryby propadají panice a snaží se uniknout z pasti přímo do tlam čekajících delfínů.

image


2. Plazi a obojživelníci

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Plazi a obojživelníci
Představíme vám nejpodivuhodnější způsoby a triky živočichů, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít.
Ostrov Komodo v Indonésii, pustý a odlehlý, obývaný pouze několika sty lidí.
Ostrov, kde je domov jednoho obrovitého ještěra. Při pohledu na něj máte pocit, že jste se vrátili dob dinosaurů. Varan komodský, kterému místní obyvatelé neřeknou jinak než „drak". S délkou tří metrů je na tomto ostrově vrcholovým predátorem. Vládu nad jeho teritoriem může ohrozit jen jediný tvor... větší varan. V období námluv dochází mezi samci k zuřivým soubojům. Obrovské drápy a 60 pilovitých zubů dokážou uštědřit děsivé rány. Komodský drak je jediným plazem, který dnes ještě vládne souši - jako dávní dinosauři.
Kraluje tomuto ostrovu, protože zde nemá odpovídající konkurenci.
Zato v ostatních částech světa musejí plazi a obojživelníci často bojovat o holý život. Podobně jako komodský drak vypadají zástupci těchto živočišných tříd primitivně, jako kdyby spíše patřili do minulosti. Přesto mají překvapivě široký repertoár chování a adaptací, které jim umožňují přežít i v dnešním světě, takže se jim dobře daří na mnoha místech naší planety. My si ukážeme, jak se jim to povedlo.

image


3. Savci

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Savci
Nejpodivuhodnější triky zvířat, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít.
Všichni savci, včetně člověka, jsou obdařeni vlastnostmi, které jim umožnily získat výsadní postavení na této planetě. K jejich - a také k našemu - úspěchu přispěla teplokrevná těla, skvěle vyvinuté smysly a vysoká inteligence. Možná nejdůležitější vlastností ze všech je ale síla spočívající v rodinných poutech. Protože to nejsou savci samotní, ale jejich rodiny a společenstva, která ovládla tuto planetu.

image


4. Ryby

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Ryby
Nejpodivuhodnější triky obyvatel vodního živlu, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít.
Naše planeta je opravdu modrá. Většinu zemského povrchu pokrývá voda. Ale my jsme v tomto prostředí pouhými návštěvníky. To jiným skupinám živočichů, se pod vodou skvěle daří – například rybám. Ryby jsou vládci vodního světa. Plachetník atlantský je z nich nejrychlejší. Rychlost z něj dělá jednoho z nejobávanějších mořských predátorů. Nedaleko pobřeží Mexika obklíčila skupina třiceti plachetníků malé hejno ryb. Ulovit takovouto kořist vyžaduje kromě rychlosti ještě něco jiného...

image


5. Ptáci

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Ptáci
Nejpodivuhodnější triky opeřenců, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít.
Před 150 miliony let, v době, kdy dinosauři vstupovali do vrcholné etapy své evoluce, se od nich oddělila nová, revoluční vývojová linie. Přestože si její zástupci podrželi poměrně dost znaků a vlastností svých plazích předků, vyvinul se u nich jeden nový, zcela převratný znak: peří. Pomáhá izolovat tělo a zároveň slouží jako okázalý šat při námluvách. Svým nositelům ale poskytuje ještě jednu, mnohem cennější možnost... Tato vlastnost ovlivnila u ptáků veškerý jejich život. Možnost volně se pohybovat vzduchem jim umožňuje rychleji cestovat a překonávat větší vzdálenosti než všechna ostatní zvířata. Díky tomu se chopili příležitosti osídlit prakticky všechny kouty této planety. Takřka neomezená možnost pohybu s sebou ale přináší množství úkolů a překážek, jež musejí, chtějí-li přežít, splnit a překonat během klíčových okamžiků svého života.

image


6. Hmyz

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Hmyz
Nejpodivuhodnější triky obyvatel mikrosvěta, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít.
Na světě je mnohonásobně víc druhů hmyzu, než všech ostatních živočichů dohromady. Někteří jsou ale tak nepatrní, že jen výjimečně můžeme vlastním zrakem vidět, jak neobyčejná stvoření to jsou. Zástupci některých druhů se občas shromažďují v nepředstavitelných množstvích. V tomto malém mexickém lese spí zimním spánkem víc než miliarda motýlů – monarchů stěhovavých. Nad vodními plochami se na krátkou chvíli objevují obrovská mračna jepic toužících po spáření. Hmyz se musí ve svém životě vypořádat s celou řadou nebezpečných situací. Dokáže měnit tělesnou stavbu, jen aby plnila nejrůznější úkoly. Dokonce umí nechat si vyrůst oči na stopkách. Někteří jeho zástupci jsou schopni změnit své orgány v chemická děla. Chcete-li objevit, jak a proč to dělají, musíte vstoupit do jejich světa.

image


7. Lovci a kořist

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Lovci a kořist
Nejpodivuhodnější strategie útoku a obrany v živočišné říši, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít.
Asi v nejdynamičtější podobě se život projevuje ve vztahu predátorů a jejich kořisti. Lovec i jeho kořist, mají-li přežít, musejí dokázat jeden nad druhým zvítězit. Vítězství přináší lovci potravu... kořisti možnost žít zase o den déle.

image


8. Obyvatelé hlubin

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Obyvatelé hlubin
Nejpodivuhodnější strategie přežití u živočichů, které sotva kdy můžeme spatřit na vlastní oči.
Oceán, největší životní prostředí na Zemi. Pro obyvatele souše nepřátelské prostředí. Přesto ještě před miliardou let existoval život na naší planetě pouze tady. Potomkům tehdejších organizmů se dodnes v mořích a oceánech dobře daří. Dělí se o ně s rybami, svým počtem je ale desetkrát převyšují. Nemají páteř a vyvinuli se v nespočet rozdílných forem. Někteří jsou obrovští, mají velký mozek a vysokou inteligenci. Jiní jsou zcela nepatrní, přesto vytvářejí největší přírodní struktury na této planetě. Jsou to bezobratlí živočichové, obyvatelé mořských hlubin. Podařilo se jim osídlit každý kout moří a oceánů a vyvinula se u nich ohromující škála strategií, jež jim umožňují žít a přežít.

image


9. Rostliny

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Rostliny
Nejpodivuhodnější triky zástupců rostlinné říše, které se u jednotlivých druhů vyvinuly s cílem přežít.
Rodokmen rostlin je starý téměř půl miliardy let. V průběhu evoluce se u nich vyvinulo velké množství různých strategií, které jim umožňují přežít. Například borovice dlouhověká. Než doroste do obrovské velikosti, uplyne několik tisíc let. Za tu dobu vznikly a zanikly mnohé říše, přicházeli a odcházeli knížata, králové a prezidenti a více než jeden a půl milionkrát vyšlo a zapadlo slunce. Borovice dlouhověké jsou nejstaršími živými organizmy na Zemi. Bambusy jsou zase nejrychleji rostoucími rostlinami. Do plné výšky, to znamená do třiceti metrů, dorostou některé druhy za pouhých 90 dnů. Podobně jako zvířata i rostliny spolu neustále soupeří o zdroje potravy. Snaží se, aby předaly své geny potomstvu, a bojují s predátory. Umějí se dobře maskovat a v některých případech i lovit.

image


10. Primáti

image


image

obrázky jsou aktivní (1920x1150)


image  image     image  

     Primáti
Nejpodivuhodnější triky a strategie, které se u našich vzdálených příbuzných vyvinuly s cílem přežít.
Na scéně evoluce se v třetihorách objevila skupina savců, která nás zvláště přitahuje, protože do ní patříme i my. Jsou to primáti. Jejich přední končetiny, ruce, jsou schopné uchopit nejrůznější předměty. A oči umístěné v přední části obličeje blízko sebe dokážou přesně odhadnout vzdálenost. Obě tyto vlastnosti jsou základním předpokladem pro způsob života, který se vyvinul ve větvích stromů. Primáti jsou ze všech živočichů nejinteligentnější. Jsou schopni řešit složité problémy. Mají své vlastní představy a myšlenky. A navazují dlouhodobé rodinné a sociální vztahy. Možná nejdůležitější ze všeho je ale jejich schopnost zapamatovat si, co se během svého života naučili. V závěrečné epizodě našeho cyklu si ukážeme, jak se naši nejbližší příbuzní dokážou vypořádat se všemi úkoly a těžkostmi, které jim život přináší. 

Komentáře

Komentáře

Celkem komentářů: 1 (Přihlašte se pro jejich zobrazení)

Konec stránky

Domů | Torrenty | Podpora | Statistika | Pravidla | FAQ | Uživatelé | Fórum | IRC